Oddíl volejbalu

POZOR. V ZIMNÍM OBDOBÍ probíhají tréninky, každé úterý od 20:00 v hale v Liptále . V LETNÍM OBDOBÍ v úterý od 18:00 na farním hřišti. Všichni jsou zváni.

Volejbal-plakat

VEDOUCÍ ODDÍLU: JAKUB TESAŘ (jaktesar@gmail.com)

V rámci možnosti využití nového multifunkčního hřiště, které tady pro všechny občany, Obec Všemina vybudovala, bychom chtěli začít provozovat volejbalový kroužek. Původní myšlenka byla ta, že bychom udělali anketu mezi rodiči školáků a kroužek by mohl fungovat pro děti ve věku 7-12 let. Pro děti je tento sport dost náročný a s přihlédnutím na četnost kroužků pro děti v obci jako Hasiči, fotbalový kroužek atd. jsme se rozhodli o tohoto nápadu upustit. Ovšem pokud by v obci zájem o volejbal byl. Jsme ochotni vést pod záštitou TJ Sokol volejbalový kroužek i pro děti.

Prozatím vyzkoušíme hru z řad dospělých. Začít bychom chtěli koncem května. Volejbal budeme hrát každý pátek vždy od 18:30 do 20:00. Samozřejmě záleží na počasí a Naší účasti. Pokud by se nás sešlo méně jak 6, chceme využít možnost beachvolejbalového hřiště u hotelu Všemina.

V rámci kroužku chceme účastníky naučit základy volejbalových odbití (prsty, bagr). Osvojit si základní postavení v poli. Naučení jednotlivých rolí (nahrávač, smečař, libero, atd.) Teoretické informace o postavení v poli případně o taktice ve volejbale.

Jakub Tesař

PRAVIDLA VOLEJBALU (pdf)